اگر شما صاحب یکی* از بیش از ۶۰ دستگاهی هستید که رام های Cyanogen آن را پشتیبانی* می*کند، می توانید امیدوار باشید که دستگاه شما حتما طعم بستنی حصیری (ICS) را خواهد چشید. بر طبق گفته*های یک منبع خبری تیم برنامه نویسی ای سرکت در حال کار کردن با روی آخرین نسخه از سیستم عامل گوگل یعنی* بستنی حصیری می باشندتا بتوانند رام هایی متناسب با گوشی*های مختلف را عرضه کنند.

در حالی* که سازندگان گوشی و شرکت*ها سعی* دارن این نسخه از سیستم عامل را برای گوشی*های قدیمی* تر خود عرضه کنند Cyanogen اعلام کرده است که کمتر از ۲ ماه دیگر یعنی در ماه ژانویه Cyanogen mode 9 را برای گوشی*ها و تبلت*ها عرضه خواهد کرد با این تفاوت که شما این نسخه را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد و حتی اگر شرکت سازنده رام جدیدی را برای تلفن همراه شما عرضه نکند می توانید امیدوار باشی که Cyanogen رام مخصوص گوشی شما را عرضه کند.
حتما از خودتان سوال می*کنید نسخه ۸ Cyanogen mod چه شد؟ نسخه فعلی* ۷٫x می*باشد که قرار بود نسخه ۸ برای Honeycomb یا همان شانه عسل ارائه شود اما متاسفانه گوگل کد باز این نسخه را برای توسعه دهندگان در اختیار قرار نداده است که متاسفانه چنین نشدکه نسخه هشتم Cyanogen ارائه نشد اما گوگل به تازگی کد باز آندروید ۴ یا همان ICS را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است تا بتوانند هر چه سریع تر این نسخه از سیستم عمل را گسترش دهند و کمک به فراگیر تر شده آن کنند.
Cyanogen Mode همیشه رام*های بهینه و مناسبی برای انواع گوشی*ها ارائه میدهد که با تغیراتی* که در این رام*ها شاهدیم سیستم عامل*ها تغیراتی* را به خود می*بیند که باعث ایجاد امکانات گرافیکی جالب در منو*ها و سرعت بالای اجرا برنامه*ها می شود اما نکته مهم این است که Cyanogen گوشی هایی را که حتی شرکت*های سازنده برای آنها بروز رسانی انها اقدامی انجام نداده اند را نیز پشتیبانی* می*کند و رام*های اختصاصی برای آنها عرضه می*کند.
اگه طاقت صبر ۲ ماه را ندارید میتوانید هم اکنون گوشی Galaxy Nexus را بخرید و طعم داشتن ICS را بچشید. اما کمتر از ۲ ماه دیگر گوشی های بسیاری طعم این سیستم عامل را خواهند چشید.منبع"نت ویزارد